AK PARTİ KOCASİNAN İLÇE KONGRESİ'Nİ YAPTI

AK Parti Kocasinan 4. Olağan İlçe Kongresi yapıldı. Tek liste ile seçime giren mevcut başkan Hüseyin Cahit Özden yeniden başkanlığa seçilerek, güven tazeledi. Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'nda yapılan kongreye, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, AK Parti Kayseri milletvekilleri Yaşar Karayel, Pelin Gündeş Bakır ve İsmail Tamer, İl Başkanı Ömer Dengiz, İlçe ve Belde Başkanları, delegeler ve partililer katıldı. Kongrede, divan kurulunun seçilmesinin ardından, protokol konuşmaları yapıldı.

09 Ocak 2012

                      AK PARTİ KOCASİNAN İLÇE KONGRESİ'Nİ YAPTI

                                                                                                                           

AK Parti Kocasinan 4. Olağan İlçe Kongresi yapıldı. Tek liste ile seçime giren mevcut başkan Hüseyin Cahit Özden yeniden başkanlığa seçilerek, güven tazeledi.

 

 Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'nda yapılan kongreye, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut,  AK Parti Kayseri milletvekilleri Yaşar Karayel, Pelin Gündeş Bakır ve İsmail Tamer, İl Başkanı Ömer Dengiz, İlçe ve Belde Başkanları, delegeler  ve partililer katıldı. Kongrede, divan kurulunun seçilmesinin ardından, protokol konuşmaları yapıldı.

 

Kongrenin açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz,  artık dünyadaki bütün düşünürlerin, bütün yazarların  Türkiye'nin önümüzdeki yüzyıla damgasını vuracağını konuştuğunu belirterek, " Öyle ki Fransa ve İsrail'deki düşünürler ve yazarlar dahi Türkiye'nin önümüzdeki yıllarda tüm Dünya'da bir denge unsuru, küresel bir güç ve evrensel bir ülke olacağına inanıyor ve yazıyorlar. Türkiye'nin bu ilerleyişi kıskanılıyor ve önüne çeşitli engeller konulmak isteniyor. Gerek yurt dışından, gerekse yurt dışındakilerin içerdeki uzantıları olan çeteler, şebekeler, terör örgütleri bu işi tezgahlamaya çalışıyorlar. Amam bilmedikleri, düşünmedikleri ve hesap etmedikleri bir şey var ki, o da Türkiye'nin artık eski Türkiye olmadığı ve eskisi gibi yönetilmediğidir. Türkiye artık uyandı ne yapacağını, neye ve  kime inanacağını, kime destek vereceğini  çok iyi biliyor. AK Parti hükümetleri,  Türkiye'de artık yargıyı değiştirmek için elinden geleni yapıyor. Herkesin adil bir şekilde devlet  ve insan hakları karşısında eşit olduğunu, herkesin her suç karşısında eşit muamele göreceğini kanıtlıyor. Bunu da AK Parti ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan başarıyor" dedi.

 

AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel' de, AK Parti'nin 28 Nisan sabahında millet iradesi ile iş başına geldiğini dile getirerek,  "AK Parti iktidarının bu alışkanlık haline gelmiş olan, genetik olarak kendilerinin içine sindirilmiş olan, bu ihtilalci mantığa karşı millet iradesi dimdik durmuştur. 12 Eylül'de de bu milletin önüne 2. milat gelmiştir. Nedir o? anaya değişikliği bu millet tarafından yüzde 58 oyla kabul edilmiştir. Bu milatla Türkiye'de azınlıkların, jakomenlerin ve millete rağmen devleti idare etmek isteyenlerin gerçekten bu millet tarafından, önüne geçilmiştir. İşte bu milat, bu memleketi ve milleti yeniden demokratik bir hukuk devletinin olduğunu göstermiş ve demokratik bir cumhuriyetin, millet iradesini yansıtmıştır. Bu nedenle 12 Eylül ve anayasa değişikliği ikinci milat olmuştur" şeklinde konuştu.

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ise,  Ülkenin gelişimi için hiç bir fikir ortaya koyamayanların, ve  bir şeyin nasıl yapılacağını değil, nasıl yapılamayacağını tarif edenlerin ülkemizin siyasetinde yer almaya devam ettiklerini belirterek şunları söyledi:

"Bırakalım yer alsınlar. Ama onların bu durumu bizi hiç bir zaman için rehavete, gevşekliğe ve boşluğa itmeyecektir.  Bizler doğru bildiğimiz yolda, hedeflerimize kitlenmiş olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.  Bu arada Dünya bir ekonomik krizle boğuşuyor. Avrupa ülkeleri girdiğimiz 2012 yılına kara kara düşünerek başladı.  2008 krizinde gördük dünyaya iz bırakacak firmalar birer birer gitmeye başladı. O zaman şirketler vardı, şimdi devletlerden bahsediyoruz. Şirketlerin arkasında ülkeler durmuştu peki şimdi ülkeleri arkasında kim duracak. Birlikler mi? duracak. OİCD mi ? duracak. AB mi duracak bunun mücadelesi veriliyor. Siyasi istikrarsızlıkların nelere yol açabileceğini hem ülkemizde, hem de çevremizde gördük. Şu anda Türkiye üzerinde emelleri olan ve daima bölmeye çalışan bir grupla beraber onun arkasına sığınmaya çalıştılar. O da yetmiyormuş gibi, PKK'ya terörist diyemeyenler bu gün Genel Kurmay Başkanı'na onbaşı demeye başladılar.  Hiç bir zaman bizler bunu kabul etmeyiz ve bu anlayışında daima karşısında olacağız. Biz hiç bir güvenlik gücümüzün, ne ordumuzun ne de emniyetimizin, hiç bir güvenlik gücümüzün de yıpratılmasına müsaade etmeyiz.  PKK'ya karşı mücadelemiz yaz, kış demeden sürecek.  Bu mücadelemiz de onlar geri çekilene kadar değil, tamamen yok olana, bu anlayışı da tamamen yok edene kadar bitmeyecek."

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Tek liste ile seçime giren mevcut başkan Hüseyin Cahit Özden, yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.


Haberle ilgili milletvekilleri: İsmail Tamer, Pelin Gündeş Bakır, Sadık Yakut, Taner Yıldız, Yaşar Karayel
Haberle ilgili üyeler: , , , , , , , , , , , , , , .Hüseyin Cahit Özden,
Haberle ilgili ilçeler: Kocasinan
Haberle ilgili belediyeler: , , ,
© 2014 Tüm hakları saklıdır.
web tasarım